redactie
De Italiaans stad Genua heeft een nieuwe brug. De brug wordt vanavond officieel geopend, bijna twee jaar nadat de Morandibrug instortte, waarbij 43 mensen om het leven kwamen. Ter nagedachtenis aan de slachtoffers zijn er 43 lampen op de brug geïnstalleerd.
Het nieuwe bouwwerk, ontworpen door de in Genua geboren architect Renzo Piano, heeft de naam: de San Giorgio-brug, is 1.067 m lang en heeft 19 overspanningen die gedragen worden door 18 pijlers van 40 m. De brug is in een recordtempo gerealiseerd, gelijktijdig met de afbraak van de oude. Het is in nauwelijks 1,5 jaar tijd ontworpen en gebouwd. Zelf de coronacrisis heeft de bouw nauwelijks vertraagd.
Om een tweede ramp te voorkomen is de brug zeer stevig en is het een van de best gemonitorde constructies van Europa. Zo zijn er sensoren geplaatst op de pijlers die moeten waarschuwen bij de kleinste veranderingen in de structuur van de brug.