Thomas van de Sandt
Afgelopen dinsdag barstte met het Kinderboekenbal de Kinderboekenweek los. En dit jaar staan met het thema ‘raar maar waar’ de wetenschap en techniek centraal.
In het Kinderboekenweekgeschenk Per Ongelukt! van Simon van der Geest werkt hoofdpersoon Ro in een afgelegen schuur aan een fantastische uitvinding om zijn uiteraard onschuldige moeder uit de gevangenis – een soort Alcatraz in de Waddenzee – te bevrijden. Het boek geldt op zondag 18 oktober ook als vrijkaartje voor 22 wetenschapsmusea en science centra door heel Nederland.
Van der Geest en de maker van het prentenboek van de Kinderboekenweek, Mies van Hout, toeren tot 17 oktober langs boekwinkels en bibliotheken. Daar is sowieso veel te doen, want ook de lezen = weten² tour komt nog tot 18 oktober langs. Hierbij treden schrijvers en onderzoekers samen op, met een combinatie van verhalen en proefjes. Ook in de bibliotheken: de speciale uitgave Quest jr, vol weetjes voor nieuwsgierige kinderen.
Voor ouders met kinderen op de basisschool is de Kinderboekenweek eigenlijk niet te vermijden; en dat is terecht ook.